POLİS DERGİSİ
POLİS DERGİSİ
HABERLER
CEBECİ POLİS ŞEHİTLİĞİ ZİYARET EDİLDİ
CEBECİ POLİS ŞEHİTLİĞİ ZİYARET EDİLDİ

Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 176’ncı yıl dönümü programları kapsamında Emniyet Genel Müdürümüz Mehmet Aktaş ve beraberindeki heyet, Cebeci Polis Şehitliği’ne ziyaret gerçekleştirdi.

Program boyunca Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş’a, Emniyet Genel Müdür Yardımcıları Erhan Gülveren ve Ahmet Şengün, Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Çolak, Özel Harekat Başkanı Selami Türker, Medya Halkla İlişkiler ve Protokol Daire Başkanı Levent Eke, Sosyal Hizmetler ve Sağlık Daire Başkanı Ayşegül Özcan, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanı Mahmut Çorumlu ve Strateji Geliştirme Daire Başkanı Kadir Yılmaz, EMŞAV Genel Başkanı Abdurrahman Yılmaz eşlik etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından şehitlerimiz adına saygı atışı yapıldı. Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, daha sonra 10 Nisan Şehitlik Şeref Defterine şunları kaydetti:

“Aziz şehitlerimiz,

Rengini sizlerin kanından alan bayrağımızın gölgesi altında, sizlerin destansı mücadelenizden aldığımız feyz ve ilhamla milletimize aşk ve sadakatle hizmet etmenin gururunu yaşarken; devletimizin bekası ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için kararlılık ve azimle yolumuza devam etmekteyiz.

Hiç şüphesiz ki, sizlerin cesaret ve vatan aşkı, bin yıllık medeniyetin sorumluluğu, şanlı tarihimizin bize yüklediği misyon, bu kararlılıkta yolumuzu aydınlatırken, rehber edindiğimiz 16 Türk Devletinin birikimi ve tecrübesi de bizlere büyük bir güç katmaktadır.

Her biri ayrı bir destan olan ve tarihe geçen kahramanlıklarınız ebediyete kadar baki kalacak Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin en güçlü teminatıdır.

176’ncı yılına erişmenin onur ve gururunu yaşayan, devletimizin bekasını, milletimizin huzur ve güvenliğini her şeyin üstünde tutan Türk Polis Teşkilatımızın her bir mensubu, bütün şer odaklarına karşı mücadelesine canla başla devam edecek ve sizler gibi bu uğurda şehit olmayı da şeref sayacaktır.

Rahat uyuyun, Peygamber Efendimize komşu olarak uğurladığımız sizlerin aziz hatıralarını saygı ve gururla yaşatacak, bizlere emanet olan kıymetli ailelerinizi gözümüz gibi koruyacak ve tarihin altın sayfalarına geçen mücadelelerinizi gelecek nesillere anlatmayı görev sayacağız.

Türk Polis Teşkilatımızın 176’ncı kuruluş yıl dönümü münasebetiyle aziz hatıralarınız önünde saygı, rahmet ve hürmetle eğiliyor; vatanseverliğinizle aydınlattığınız bu nurlu yoldan sapmadan, gerektiğinde aynı fedakârlığı göstereceğimizin sözünü huzurlarınızda bir kez daha veriyoruz.

Teşkilatımız ve milletimiz sizlere daima şükran borçludur.

Ruhunuz şad olsun.”

Cebeci Polis Şehitliği ziyareti, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş ve beraberindeki heyetin, şehitlerin kabirlerini ziyaret edip dua ederek karanfil bırakmalarıyla son buldu.