POLİS DERGİSİ
POLİS DERGİSİ
HABERLER
Emniyet Genel Müdürümüzün 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı
Emniyet Genel Müdürümüzün  18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri  Anma Günü Mesajı

Tarihin akışını değiştiren büyük destanın, 106. yılını büyük bir gurur ve kıvançla kutlarken, bu mukaddes toprakları bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi de bu vesileyle bir kez daha minnet ve şükranla yad ediyoruz.
Küllerinden doğan Türk milleti,  ecdadından ve tarihinden aldığı güçle yeni destanlar yazmaya her zaman hazır bir millettir. İstiklal ve istikbal mücadelesini tarihin her döneminde verip, “Çanakkale Geçilmez” diyerek şanlı mazisine kahramanlık destanları yazdıran bir millete mensup olmanın onurunu yaşıyor, Çanakkale Destanı’ndan feyz ve ilham almaya devam ediyoruz.
O kahramanlar vatanı kurtarmak için gittiler. Dönmeyi değil vatan için ölmeyi seçtiler. Yedi düvele karşı aynı ruh, aynı inanç ve aynı imanla çarpışarak Türk ordusunun kahramanca şahlanışını gösterdiler. Tüm dünyanın parmak ısırdığı bu büyük destan sadece tarihimizin önemli bir parçası değil, geleceğimizin de en güçlü dayanağıdır.
Tarihin her döneminde vatan topraklarını korumak ve kollamak için önüne konan engelleri aşan bu milletin cesareti ve kararlılığı sayesinde, huzur, güven, birlik ve beraberlik içinde yaşadığımız bu toprakları canımız pahasına korumaya devam edecek ve 106 yıl önceki bağımsızlık ruhunu aynı kararlılık, aynı azimle ilelebet yaşatacağız.
18 Mart Şehitleri Anma Günü’nde, bu cennet vatanı bizlere emanet eden Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, bu vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimize Allah’tan bir kez daha rahmet diliyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.

Mehmet AKTAŞ
Vali
Emniyet Genel Müdürü