POLİS DERGİSİ
POLİS DERGİSİ
HABERLER
Emniyet Genel Müdürümüzün 18 Mart Şehitleri Anma Günü Mesajı
Emniyet Genel Müdürümüzün 18 Mart Şehitleri Anma Günü Mesajı

     Tüm dünyanın parmak ısırdığı eşsiz bir zaferin 107. yıldönümünü idrak ederken, hiç şüphesiz ki, vatan, bayrak ve millet aşkıyla canını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi de bu vesileyle bir kez daha minnetle yad ediyoruz.

     Bağımsızlığı tehlikeye girdiğinde tüm imkansızlıklara meydan okuyarak, tarihe cesaret timsali olarak geçen bir millete mensup olmanın onurunu taşırken, milletin kahraman evlatlarının kanla, canla, şerefle yazdığı Çanakkale Destanından da daima feyz ve ilham almaya devam ediyoruz.

     Tarih boyunca istiklal ve bağımsızlığını, milli birlik ve bütünlüğünü her şeyin üstünde tutan, bu uğurda büyük bedeller ödeyen aziz milletimiz, yedi düvelle Çanakkale’de göğüs göğüse mücadele etmiş, sadece düşmana ‘Çanakkale Geçilmez’ dedirtmekle kalmayarak, tüm dünyaya da insanlık dersi vermiştir.

     Tarihin her döneminde vatan topraklarını korumak ve kollamak için önüne konan engelleri aşan bu milletin cesareti ve kararlılığı sayesinde, birlik ve beraberlik içinde bu topraklarda huzurla yaşamaya devam edecek, şehitlerimizin temiz kanlarıyla suladıkları bu mukaddes vatan topraklarını bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da en kutsal emanet olarak muhafaza edeceğiz.

     18 Mart Şehitleri Anma Günü’nde, bu cennet vatanı bizlere emanet eden Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, bu vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet, şükran ve hayırla anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.

 

Mehmet AKTAŞ

Vali

Emniyet Genel Müdürü