POLİS DERGİSİ
POLİS DERGİSİ
HABERLER
Polis Akademisinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı
Polis Akademisinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı

Polis Akademisi Gölbaşı yerleşkesi ve Polis Akademisi Didim Uygulamalı Kamp Eğitim Merkezinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programları gerçekleştirildi. 

15 Temmuz 2021 Perşembe günü Polis Akademisi Gölbaşı yerleşkesi ve Polis Akademisi Didim Uygulamalı Kamp Eğitim Merkezinde 15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişiminin unutulmaması ve unutturulmaması, aynı zamanda kahraman milletimizin cesareti, onurlu direnişinin sembolü olan aziz şehit ve gazilerimizin anılması adına eş zamanlı olarak “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı” düzenlendi. Program; Gölbaşı yerleşkesinde Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Çolak, Polis Akademisi Başkan Yardımcıları 1.Sınıf Emniyet Müdürü Doç. Dr. Ufuk Ayhan ve Prof. Dr. Hamit Emrah Beriş, PAEM Müdürü Prof. Dr. Orçun İmga, Emniyet Müdürleri, akademisyenler ile eğitimleri devam eden “İlk Kademe Amirlik Tamamlama Eğitimi” kursiyerlerinin katılımlarıyla; Didim Uygulamalı Kamp Eğitim Merkezinde ise Kamp Başkanı ve Polis Akademisi Başkan Yardımcısı 1. Sınıf Emniyet Müdürü Fatih İnal, Emniyet Müdürleri ile kursiyerlerin katılımlarıyla gerçekleştirildi. 
Söz konusu program; Gölbaşı yerleşkesinde günün anlam ve önemini belirten video gösterimi, Kur-an Tilaveti, Polis Akademisi Bandosu’nun düzenlediği eserlerin dinletisi ve Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Çolak’ın hitapları ile Polis Akademisi Didim Uygulamalı Kamp Eğitim Merkezinde ise yine günün anlam ve önemini belirten video gösterimi, Kur-an Tilaveti ve Polis Akademisi Başkan Yardımcısı 1.Sınıf Emniyet Müdürü Fatih İnal’ın konuşmaları ile sona erdi, ardından her iki yerleşkede de katılımcılara lokma tatlısı ikram edildi.