POLİS DERGİSİ
POLİS DERGİSİ
HABERLER
REFAHİYE EMNİYETİ MİNİK KALPLERE DOKUNDU
REFAHİYE EMNİYETİ MİNİK KALPLERE DOKUNDU

Erzincan’ın Refahiye ilçesinde 10 Nisan Polis Haftası Etkinlikleri kapsamında Refahiye İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Refahiye Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği işbirliği ile Refahiye Aysel Altun Anaokulu’ndaki minik öğrencilere yönelik çeşitli etkinlikler yapıldı.

Erzincan’ın Refahiye ilçesinde 10 Nisan Polis Haftası Etkinlikleri kapsamında 06.04.2021 Salı günü Refahiye İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Refahiye Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği işbirliği ile Refahiye Aysel Altun Anaokulu’nda öğrencilere yönelik olarak etkinlik düzenlendi. Etkinliğe Refahiye İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Bünyamin Yaver, Refahiye Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amir Vekili Komiser Yardımcısı Halil Kemal, Refahiye Aysel Altun Anaokulu Müdüresi Esma Börekçi, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Etkinlikte Refahiye Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amir Vekili Komiser Yardımcısı Halil Kemal tarafından anaokulu öğrencilerine polisin görevleri, kullandığı araçlar ve kıyafetler hakkında öğretici videolar ile desteklenen bilgilendirme yapıldı. Refahiye İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli Polis Memuru Serhat Halıcı tarafından öğrencilere trafik işaret ve levhaları ve yaya yolu kullanımı hakkında uygulamalı etkinlik ve bilgilendirme yapıldı. Refahiye İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli Polis Memuru Yeliz Fidan tarafından ise öğrencilere yönelik olarak ‘Güvenli okul, Güvenli İnternet’ hakkında Emniyet Teşkilatımızın gelişen teknolojilere paralel olarak güncellenen görev ve hizmetleri hakkında öğretici videolar ile desteklenen bilgilendirmeler yapıldı.

“Polislerimize Minnettarız”

Etkinlik hakkında açıklamalarda bulunan Refahiye İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Bünyamin Yaver, “Öncelikli olarak şanlı Polis Teşkilatımızın Polis Haftasını tebrik ediyorum. Mesai mefhumu gözetmeksizin her saat görevinin başında bizlerin yanında olan değerli polislerimize minnettarız. Bu güzel ve faydalı etkinlik sayesinde Emniyet Teşkilatımız ile koordineli bir çalışma daha yapmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bu güzel etkinliği düzenleyen siz değerli Emniyet Teşkilatı mensuplarına bir kez daha teşekkür ediyor, Polis Haftanızı en içten dileklerimle tekrar tebrik ediyorum” dedi.

Refahiye Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amir Vekili Komiser Yardımcısı Halil Kemal de yaptığı açıklamada, “Bu güzel etkinlikte bizleri geleceğimizin teminatı olan öğrenciler ile buluşturduğu için başta Refahiye İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Bünyamin Yaver beyefendi olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bu güzel etkinlik sayesinde bizler de Polis Haftası kapsamında değerli öğrencilerimize Emniyet Teşkilatımızın hem gelişen ve yenilenen yüzünü tanıtma, hem de trafik kuralları ve yaya öncelikleri hakkında değerli öğrencilerimize bilgi sunma fırsatı bulduk. Kurum arası koordine ile hazırlanan bu güzel etkinliklerin devamını diliyor ve ‘Bir gün değil her gün yanınızdayız’ diyerek katılımcılarımıza teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı. Etkinlik öğrencilere Trafik Başkanlığı tarafından hazırlanan boyama kitabı ve defter etiketi hediyeleri verilmesi ile sona erdi.