POLİS DERGİSİ
POLİS DERGİSİ
HABERLER
TEŞKİLATIMIZDAN ANITKABİR’E ZİYARET
TEŞKİLATIMIZDAN ANITKABİR’E ZİYARET

Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 176’ncı kuruluş yıl dönümü nedeni ile Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş başkanlığındaki heyet Anıtkabir’i ziyaret etti.

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş’a, Emniyet Genel Müdür Yardımcıları Erhan Gülveren ve Ahmet Şengün, Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Çolak, Özel Harekat Başkanı Selami Türker, Medya Halkla İlişkiler ve Protokol Daire Başkanı Levent Eke, Sosyal Hizmetler ve Sağlık Daire Başkanı Ayşegül Özcan, Ankara İl Emniyet Müdürü Servet Yılmaz, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanı Mahmut Çorumlu, Strateji Geliştirme Daire Başkanı Kadir Yılmaz eşlik etti. Heyetin Aslanlı Yol’da yürüyüşüyle başlayan tören, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş’ın mozoleye çelenk koyması ve saygı duruşuyla devam etti. Ardından beraberindeki heyet ile birlikte toplu hatıra fotoğrafı çektiren Mehmet Aktaş, Misak-ı Milli Kulesi’ne geçerek Anıtkabir Özel Defterini imzaladı.

Aktaş, deftere şunları yazdı:

“Aziz Atatürk,

Şanlı mazisine sığdırdığı sayısız başarılarla milletimizin huzur ve güvenliği, devletimizin bekası için 176 yıldır görev başında olan Emniyet Teşkilatımız, yasalardan aldığı güç, milletimizin desteği ve duası ile yeni hedeflere büyük bir kararlılıkla ilerlemektedir.

Hiç şüphesiz ki Teşkilatımız, en büyük eserim dediğiniz Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatmak için kanının ve terinin son damlasına kadar her şart altında ihanet odaklarına karşı amansız mücadelesine devam edecektir.

Cennet vatanımızın her köşesinde huzur ve güvenin temini için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayarak, hukukun üstünlüğü ilkesine ve insan haklarına bağlı bir anlayışla dün olduğu gibi bugün de çalışmalarını azim ve vazifeşinaslıkla sürdürürken, kendisine tevdi edilen sorumluluğu hakkıyla ve layıkıyla yerine getirmenin gayretinde olacaktır.

Hiç şüphesiz ki, ecdadımızdan aldığımız ilham ve güç; istiklal ve istikbalimizi her şeyin üstünde tutma inancı ve azmi en güçlü dayanağımızdır.

Türk Polis Teşkilatının 176. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle her daim göreve hazır mesai arkadaşlarımla birlikte manevi huzurunuzda bulunmaktan büyük bir onur duyuyor, aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyoruz.

Ruhunuz şad olsun.”