POLİS DERGİSİ
POLİS DERGİSİ
HABERLER
15 Temmuz Şehitlerimizin Ailelerine Yönelik Kahvaltı Programı Düzenlendi
15 Temmuz Şehitlerimizin Ailelerine Yönelik Kahvaltı Programı Düzenlendi

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ve Emniyet Genel Müdürümüz Celal Uzunkaya şehitlerimizin aileleriyle düzenlenen kahvaltı programında bir araya geldi.

Kahvaltı programına ayrıca İçişleri Bakanlığı Bakan Yardımcıları İsmail Çataklı ve Muhterem İnce, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, İller İdaresi Genel Müdürü Ali Çelik, Emniyet Genel Müdür Yardımcıları Erhan Gülveren, Adem Çakıcı, Mehmet Fatih Serdengeçti ve Selami Hüner, Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz, Özel Harekat Başkanı Selami Türker ve bazı Daire Başkanları ile şehitlerimizin aileleri katıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya şehit aileleri ve çocuklarımızla tek tek sohbet ederek yakından ilgilendi.

Kahvaltının ardından program, şehitlerimiz için okunan Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam etti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu programda yaptığı konuşmasında, Türk milletinin, tarihi boyunca mazluma umut olma halinden hiç vazgeçmediğini, bu ruh sayesinde Türk gencinin değerlerinin gereği neyse ihtiyaç halinde onu yaptığını söyledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu memleketin şehit olan yetişmiş evlatlarının, aileleri ve büyük Türk milleti tarafından özlendiğini belirterek şehitlerin kendilerine büyük bir umut bıraktığını dile getirdi.

“15 Temmuz bir milletin ayağa kalkışıdır”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Umudumuz bizi teslim alıp, ellerimizi, zihinlerimizi kelepçelemeye ve bizi tutsak yapmaya çalışanlara karşı, özgür, bağımsız ve hür bir Türkiye bırakmalarıdır. 15 Temmuz bir ruhtur. Sadece Türkiye'ye bir darbe girişimi değildir. Bir milletin ayağa kalkışıdır, kıyamıdır. Umudumuz o kıyamın devam etmesidir. 15 Temmuz olmadan 3 saat, 4 saat, 24 saat ve 48 saat önce hiçbirimizin aklından böyle bir şey geçmiyordu. Tam da kıyam hali bu demektir. Aklından geçmeyen ama karşı karşıya kaldığında hiçbir şeyi düşünmeden ayağa kalkmaktır ve fedai can edebilmeye hazır olabilmektir. Bu milleti diğer milletlerden ayıran en büyük üstünlük ve özellik budur.” dedi.

Şehit ailelerinin bu millet için çok kıymetli olduğuna işaret eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Biz, millet olarak size ne yapsak borcumuzu ödeyemeyiz. Duamız şudur, Allah bizi size mahçup etmesin. Allah sizin karşınızda bizim yüzümüzü yere eğdirmesin.” ifadesini kullandı. Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya ise programda yaptığı konuşmasına, “15 Temmuz hain darbe girişiminde gerek Ankara, gerek diğer illerde hayatlarını kaybeden şehitlerimizi anmak ve 15 Temmuz’un unutulmaması için Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun başkanlığında düzenlenen kahvaltı programına katılan tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum.” diyerek başladı.

Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya 15 Temmuz’un ülkemiz için yeni bir dönüm noktası olarak tarihe geçtiğini söyledi. Hain darbeyi hazırlayanların 16 Temmuz sabahı Türkiye'nin parçalanmış, iç savaş eşiğine sürüklenmiş bir ülkeye dönüşmesini arzu ettiğini dile getiren Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, “Allah'ın da iradesiyle 15 Temmuz bu ülke evlatlarının bir bütün olarak birleştiği bir güne dönüşmüş ve bundan sonra da aynı anlayışı, yaklaşımı ve vatansever değerleri taşıyacak bir milletin evlatlarına ışık oluşturmuştur.” dedi. Düzenlenen kahvaltı programı, şehitlerimizin çocuklarının hayallerini anlatan video gösterisinin ardından fotoğraf çekimi ile son buldu.