POLİS DERGİSİ
POLİS DERGİSİ
MAKALE GÖNDER
1. Basamak: Başvuruya Başlama
Dergi Bölümü
Bu gönderi için uygun bölümü seçmek için Dergi Hakkında başlığı altındaki Bölümler ve Bölüm Politikalarına bakınız.

Gönderiniz için uygun bölümü seçiniz
Başvuru Kontrol Listesi
Başvuru sürecünde yazarlar başvurularının aşağıdaki listedeki tüm maddelere uyduğunu kontrol etmelidirler, bu rehbere uymayan başvurular yazarlara iade edilecektir.

Yazarlar başvurunun 2. basamağına geçmeden önce başvuru kontrol listesindeki gerekliliklerin hepsini yerine getirdiklerini belirtmelidir.
 • Bu makale daha önce herhangi bir yerde yayımlanmamış, yayımlanmak üzere herhangi bir yayına gönderilmemiştir.
 • Makale Microsoft Word ile hazırlanmıştır ve boyutu 3 MB'tın altındadır.
 • Makaleniz Times New Roman yazı karakteri ile hazırlanmıştır. Marj ayarları; üstten 2.5 cm, alttan 2.5 cm, sağ ve soldan 2.5 cm'dir.
Derginin Gizlilik Beyannamesi
Buraya girilen isimler ve epostalar sadece derginin belirtilen amaçları doğrultusunda kullanılacaktır ve başkalarının erişimine/kullanımına açılmayacaktır.
Editöre Notlar
Editöre iletmek istediğiniz notları bu alana yazabilirsiniz.

2. Basamak: Yazar Bilgileri
3. Basamak: Başvuru Dosyalarını Yükleme
Dergiye makale göndermek için aşağıdaki basamakları tamamlayınız.
 • 1. Bu sayfada dosya seçimi penceresini açarak kendi bilgisayarınızın sabit sürücüsünde bulunan dosyayı bulmanıza yarayacak Gözat/Browse'a tıklayınız.
 • 2. Başvuru dosyanızın yerini belirleyip işaretleyiniz.
 • 3. Dosya seçimi penceresinde Aç/Open'a tıklayınız, bu işlem dosya yolunu sayfa üzerine yerleştirecektir.
 • 4. Dosya Gönder butonunu tıklayarak, dosyayı kendi bilgisayarınızdan derginin internet sitesine yükleyiniz, dosyanızın adı dergi kurallarına uygun olarak değiştirilecektir.
 • 5. Başvuru yüklendikten sonra, sayfanın alt kısmında yer alan Kaydet ve Devam et'e tıklayınız.
 • Sorun yaşıyorsanız yardım için dergi sekreteryası ile iletişime geçiniz.


Sadece .doc ve .docx formatındaki dosyaları ekleyebilirsiniz.
Yazının Ekleri
 • Gönderinin bu basamağı ana gönderiye ek olarak verilmesi gereken belge ve dosyaların sisteme yüklenmesini sağlar.
 • 1. İlk olarak buradan indirerek hazırladığınız Yayın Hakkı Devir Formu belgesinin bilgisayarınızdaki yolunu gösterdikten sonra "Dosya Gönder" butonu aracılığıyla yükleyiniz. Belgenin detayının girilmesi için açılan formu doldurunuz.
 • 2. Yazınızın değerlendirilmesinde gerekli olan başka dokumanlar var ise ana gönderiye ek olarak sunmak istediğiniz belge dosyaları yükleyiniz (Dosyalar "doc", "docx", "xls", "xlsx", "pdf" gibi formatlarda olabilir). Bu adımda yüklenecek dosyalar varsa (a) araştırma enstrümanları, (b) data setleri, (c) araştırmacıların erişemeyecekleri kaynaklar, (d) ana kaynağa destek olarak sunulması beklenen şekil ve tablolar veya araştırmayı destekleyecek çalışmalardır.


4. Basamak: Onay
Güvenlik Çalışmaları Dergisi'ne makalenizin gönderisini tamamlamak için "Başvuruyu Tamamla" tuşuna basınız. Dergi editör/editörleri sistem tarafından bir e-posta ile otomatik olarak yaptığınız başvuru hakkında bilgilendirilecektir. Editör sisteme giriş yapınca editoryal süreçte başvurunuzu görecektir. Güvenlik Çalışmaları Dergisi'ne göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz.