POLİS DERGİSİ
POLİS DERGİSİ
HABERLER
19 Dönem 2’nci Kısım POMEM Özel Harekât Mezuniyet Töreni Düzenlendi
19 Dönem 2’nci Kısım POMEM Özel Harekât Mezuniyet Töreni Düzenlendi

İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu Karabük Polis Meslek Eğitim Merkezinde düzenlenen 19 Dönem 2’nci Kısım POMEM Özel Harekât Mezuniyet Törenine katıldı.

 

19 Dönem 2’nci Kısım POMEM Özel Harekât Kursundan mezun olacak 635 öğrenci için Karabük Polis Meslek Eğitim Merkezinde 01.08.2018 tarihinde tören düzenlendi. Mezuniyet törenine, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu, Emniyet Genel Müdürümüz Celal Uzunkaya, Karabük Valisi Kemal Çeber, Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Çolak,  Karabük İl Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay, Karabük POMEM Müdürü Mahmut Karabulut, milletvekilleri, Emniyet Teşkilatının üst düzey yöneticileri, öğrencilerin aileleri ve teşkilat mensupları katıldı.

 

Mezun olacak öğrencilerin yerlerini alması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende,  dönem birincisi mezunlar adına bir konuşma yaptı ve yaş kütüğüne plaket çaktı. Bakanımız Süleyman Soylu burada yaptığı konuşmasının başında Hakkari Yüksekova'da asker eşini ziyaretten dönen Nurcan Karakaya ve 11 aylık bebeğinin PKK tarafından şehit edilmesiyle ilgili üzüntüsünü dile getirerek  "PKK 40 yıl önce de bebek katiliydi, bugün de bebek katili. Bir anne ile 11 aylık bebeğine pusu kurdular. PKK işte budur. Bunun üzerine Türkiye'ye kimsenin söyleyebilecek sözü yoktur" dedi.

Yöneticilere teşekkür etti

Konuşmasının devamında Soylu, “Bakınız bu meslek zenginlik ve rahatlık mesleği değildir. Bilakis canı cebinde gezen zor bir meslektir. Kim ne derse desin bunun tek izahı bu aziz milletin vatanına bayrağına olan sevgisidir. Bu aziz millet, bu asil millet ve analar evlatlarına helal süt emdirmişlerdir. İşte bizim en büyük düşümüz, birilerinin bükemediği bileğimiz budur. Bu okulun amirleri bu okulun yöneticileri, Allah sizlerden razı olsun. Bu evlatlarımızı yetiştirdiğiniz, eğittiniz ve emek verdiniz. Allah bu salondaki herkesten razı olsun.” diye konuştu.

Tören sonunda genç mezunlara seslenen Soylu “Allah sizlerden razı olsun, Cenab-ı Allah sizlere muhafaza etsin, ayağınıza taş değdirmesin. Genç arkadaşlarım son olarak sizlere söylemek istediğim bir şey var. Her törende söylüyorum. İki tane rehberiniz var. Biri hukuk biri vicdan. Ne yaparsanız yapın bu ikisinden ayrılmayın, kanuna uymayan hiçbir işin içinde olmayın. Aklınızı da kimseye kiraya vermeyin. Ve annenizin, babanızın, öğretmenlerinizin, büyüklerimizin bize bu toprakları emanet edenlerin bize bıraktığı değerlerden, imanımızdan, inancımızdan, geleneğimizden, milletimizden, değerlerimizden asla ama asla vazgeçmeyin” diye konuştu.

“Hizmetiniz sadece aziz milletimize olsun”

Emniyet Genel Müdürümüz Celal Uzunkaya ise burada yaptığı konuşmada  Terörle mücadelede sayısız başarılara imza atmış olan yiğitlerimiz 15 Temmuz gecesi ülkemizi, milletimizi ve aydınlık geleceğimizi hain ellere teslim etmediğini ve bu uğurda 63 Özel Harekatçı kahramanımızın şehitlik mertebesine ulaştığını söyledi. Uzunkaya konuşmasının devamında “Vatan ve millet söz konusu olduğunda neler yapabileceklerini her daim gösteren bu yiğitlerimiz, Afrin Operasyonu’nda üstlendikleri görevlerle ezilenlerin, mazlumların ve yardıma muhtaç olanların her zaman umudu olmuş ve umudu olmaya devam edeceklerdir.” dedi.

Konuşmasının sonunda genç Özel Harekâtçılara seslenen Uzunkaya “Ülkemizin huzuru ve güvenliği için memleketimizin dört bir yanında alacağınız kritik görevlerde büyük başarılara imza atacağınıza hem teşkilat olarak hem millet olarak inanıyoruz. Meslek hayatınız boyunca hiçbir gruba veya oluşuma ne iradenizi ne de aklınızı teslim etmeyiniz. Sadakatiniz sadece devlete, hizmetiniz de sadece aziz Milletimize olsun.” dedi. Tören, dereceye giren ilk üç öğrenciye hediyelerinin verilmesi, mezun olan öğrencilerin yemin etmesiyle sona erdi.

 

​​