POLİS DERGİSİ
POLİS DERGİSİ
HABERLER
81 İLDE 100. YIL COŞKUSU
81 İLDE 100. YIL COŞKUSU

Cumhuriyetimizin 100. Yılı Emniyet Teşkilatımızca çeşitli ziyaret ve etkinliklerle 81 ilde kutlandı.

100. Yılda 100 Kadın Ziyareti

Önleyici polislik hizmetleri kapsamında Bartın İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğü personellerince kadına yönelik şiddetle mücadeleye dikkat çekmek amacıyla “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” kapsamında “100. Yılda 100 Kadın Ziyareti” etkinliğinde 10 hane ziyaret edildi, Kadın Destek Uygulaması (KADES) broşürleri dağıtılarak kadına yönelik şiddetin engellenmesi konulu bilgilendirme faaliyeti gerçekleştirildi.

Şehidimizin Annesi Ziyaret Edildi

Cumhuriyetimizin 100. Yıl Etkinlikleri kapsamında Tekirdağ’da şehidimiz Münür Alkan'ın annesi Münibe Alkan ziyaret edildi. Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, İl Emniyet Müdürü Mehmet Hakan Fındık, İl protokolü ve vatandaşların katılımı ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mızın 100. Yılı kutlamaları kapsamında Tarihi Valilik Binası önünde gerçekleştirilen çelenk sunma programının akabinde, esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek Türk Bayrağı hediye edildi akabinde 15 Temmuz Şehidimiz Münür Alkan'ın annesi Münibe Alkan'a ziyaret gerçekleştirdi.

Manisa Valisi Enver Ünlü, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, protokol üyeleri, teşkilat mensuplarımız ve vatandaşlarımızın katılımlarıyla istiklalimiz ve istikbalimizin sembolü Cumhuriyet’imizin ilanının 100. yıl dönümü Manisa’da düzenlenen etkinliklerle büyük bir coşku ve heyecanla kutlandı.