POLİS DERGİSİ
POLİS DERGİSİ
HABERLER
90. İNTERPOL GENEL KURULU
90. İNTERPOL GENEL KURULU

   Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de düzenlenen 90. İnterpol Genel Kuruluna katılan Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, polis teşkilatları arasında ikili işbirliğinin güçlendirilmesi kapsamında çeşitli temaslarda bulundu.

   Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de düzenlenen 90. Interpol Genel Kuruluna katıldı. Kendisine, Dış İlişkiler Daire Başkanı Ali Türedi ve İnterpol- Europol Daire Başkanı Selçuk Sevgel eşlik etti. Genel kurul kapsamında Aktaş, bir dizi görüşme de gerçekleştirdi. Emniyet Genel Müdürü Aktaş, polis teşkilatları arasında ikili işbirliğinin güçlendirilmesi kapsamında Şili Emniyet Genel Müdürü, Avusturya Emniyet Genel Müdürü ve Gürcistan Emniyet Genel Müdür Yardımcısı ile ayrı ayrı bir araya geldi. Genel kurul kapsamında düzenlenen resepsiyona da katılan Emniyet Genel Müdürü Aktaş, bazı temaslarda bulundu. 
   Kurulun ikinci gününde de temaslarını sürdüren Aktaş, ilk olarak Europol İcra Direktörü Catherina De Bolle ile görüşme gerçekleştirdi. Aktaş, daha sonra Katar İçişleri Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Khalifa Al Nasr, Nijerya Emniyet Genel Müdürü Alkali Baba Usman, Moğolistan Emniyet Genel Müdür General Bold Jamsranjav, Avustralya Federal Polisi Genel Müdürü Recee Kershaw, Fildişi Sahili Emniyet Genel Müdürü Kouyate Youssouf ve Litvanya Emniyet Genel Müdürü Renatas Pozela ile bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu. Kurulun üçüncü gününde ise Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, ilk olarak Macaristan AB ve Dış İlişkiler Bakan Yardımcısı Matyas Hegyaljaı ile görüşme gerçekleştirdi. Emniyet Genel Müdürü Aktaş, daha sonra Bulgaristan İçişleri Bakan Yardımcısı Ventsislav Katınov, Karadağ Suçla Mücadele Genel Müdür Yardımcısı Dejan Knezevıc, Angola Dış İlişkilerden Sorumlu Bakan Yardımcısı Jose Paulino Cunba de Silva, Singapur Emniyet Genel Müdür Yardımcısı William Koh ve Romanya Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Andrei Lınta ile ayrı ayrı bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu. Aktaş, son olarak Yeni Delhi Büyükelçisi Fırat Sunel’i ziyaret ederek misafirperverliğinden dolayı teşekkür etti.