POLİS DERGİSİ
POLİS DERGİSİ
HABERLER
CUMHURBAŞKANIMIZ İÇ GÜVENLİK BİRİMLERİ İFTAR PROGRAMINA KATILDI
CUMHURBAŞKANIMIZ İÇ GÜVENLİK BİRİMLERİ İFTAR PROGRAMINA KATILDI

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da Fatih Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde İç Güvenlik Birimleri İftar Programına katıldı. 

 

Düzenlenen iftar yemeği programına İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, İçişleri Bakan Yardımcılarımız Mehmet Ersoy, Muhterem İnce, İsmail Çataklı, Prof. Dr. Tayyip Sabri Erdil, Emniyet Genel Müdürümüz Celal Uzunkaya, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Sahil Güvenlik Komutanı Tuğamiral Ahmet Kendir, Cumhurbaşkanlığı ve İçişleri Bakanlığı bürokratları ile çok sayıda emniyet, jandarma, sahil güvenlik personeli ve güvenlik korucuları katıldı. 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan iftar programında konuşmasına; “Biz Macaristan'dan Japonya'ya, İngiltere'den Ürdün'e ve Yemen'e kadar dünyanın 34 farklı ülkesinde 78 şehitliği olan bir milletiz. Biz İstiklal Marşı'nda bile şehitliği özleyen, şühedayı hatırlatan bir toplumuz. Türkiye dünyanın en büyük şehitliğidir diyoruz. Annesiyle beraber 11 aylık Bedirhan bebeği vahşice şehit eden teröristleri yakalayıp, adalete teslim ettik. Bu milletin değerlerine kasteden katil sürülerinden döktükleri her damla kanın hesabını sorduk, sormaya da devam edeceğiz. Teröristlere çok büyük zayiatlar verdirdik. Son 2,5 yıl içerisinde 16'sı kırmızı listeden 420 sözde üst düzey teröristi etkisiz hale getirdik. Terörist rakamını 700'lere kadar düşürdük. Örgüte katılanların sayısında ve terör örgütünün kapasitesinde önemli gerilemeler yaşandı.” sözleriyle başladı. 

 

‘FETÖ'cülere dünyayı dar ediyoruz!’

 

Terör örgütüne lojistik ve mühimmat sağlayan tüm unsurları kaynağında kurutmak için Suriye ve Irak’taki operasyonlara hız verdiklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasını, “4 bin kilometre kareden fazla bir alanı terörden arındırarak bu bölgeleri Suriye'nin kuzeyini adeta bir huzur adasına dönüştürdük. Suriye'deki savaştan kaçıp da ülkemize sığınan 3,6 milyon mülteciden 320 bini tekrar vatanlarına dönme imkanı buldu. İnşallah çok yakında terör örgütlerinin tasallutu altında bulunan diğer bölgelere de bir gece ansızın girecek ve gereken temizliği yapacağız. Aylan bebek gibi yüreklerimizi dağlayan acı görüntülerin önüne geçtik. 15 Temmuz gecesi aralarında 63 polisimizin de bulunduğu şehitlerimizin hesabını soruyoruz. Örgütün kripto yapılanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor. FETÖ'cülere dünyayı dar ediyoruz. Son FETÖ'cü hain de yargıya hesap verene kadar bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Yurt dışında bu şebekenin iplerini pazara çıkarıyoruz.” şeklinde sürdürdü. 

 

‘Anayasa hepimizi bir arada tutan kilit taşıdır’

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasının sonunda “Bayrak hepimizin ortak bayrağıdır. Anayasa hepimizi bir arada tutan kilit taşıdır. Hiç kimsenin siyasi hesaplarla Türk demokrasisinde gedik açmaya, 70 yıllık kazanımlarımızı dinamitlemeye hakkı yoktur. Her kesimin ama özellikle de sizlerin soğukkanlılığınızı koruyarak vazifenizi en güzel bir şekilde yapmanız gerekiyor. Ne milletin hakkına gireceğiz ne de milletimizin gasp edilmesine izin vereceğiz. Sorumluluğumuzun bilinciyle, görevimizin hakkıyla uygun biçimde yapmanın gayretinde olacağız. Ekonomimizin imkanları dahilinde özlük haklarınız başta olmak  üzere çalışma şartlarınızı iyileştireceğiz. Ülkenize ve milletinize yaptığınız hizmetlerden dolayı sizlere şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum.” dedi. 

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu “21. asrın başından itibaren bizlere, gençlerimize, vatandaşlarımıza kazandırdığınız özgüvenle birlikte inşallah bu güzel şehir, dünyanın baş şehri ve küresel güç merkezi haline gelebilecek, herkesin imrendiği ve herkesin tutulduğu bir şehirdir.” diyerek başladığı konuşmasında, iftar programında Polis, Sahil Güvenlik ve Jandarma’da görev yapan personelin bir arada olduğunu belirterek “Huzur, sükun, kardeşlik, birlik ve beraberlik içerisinde her geceden sabaha taşıyabilmek için burada bulunan arkadaşlarımız, burada bulunmayan ama yürekleriyle burada bulunan arkadaşlarımız büyük bir mücadele ortaya koyuyorlar. Allah onları nazardan saklasın hem de ayaklarına taş değdirmesin.” diyerek sözlerine devam etti. Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatlarıyla, güvenlik birimlerinin İstanbul'da asayişten hırsızlığa, uyuşturucudan terörle mücadeleye, düzensiz göçten sahil ve boğazların güvenliğine kadar 24 saatlik bir mesai içerisinde olduğuna vurgu yaptı. 

 

“Çizdiğiniz yol, ortaya koyduğunuz irade bugün sadece 780 bin kilometrekarede değil etrafımızdaki coğrafyada da net bir şekilde takip edilmekte ve izlenmektedir.” şeklinde konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, teşriflerinden dolayı başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm davetlilere teşekkür etti. Yapılan konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katılımcıları selamlayarak programdan ayrıldı.