POLİS DERGİSİ
POLİS DERGİSİ
HABERLER
“Tarihi başarılar elde ettiğimiz bir zaman dilimi içerisindeyiz”
“Tarihi başarılar elde ettiğimiz bir zaman dilimi içerisindeyiz”

Koordinasyon Toplantısına başkanlık eden İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu, Türkiye’de suçla mücadele konusunda tarihi başarılar elde ettiğimiz bir zaman dilimi içerisinde olduğumuzu ifade ederek, Emniyet Teşkilatımızın 175. Kuruluş Yıl Dönümünü kutladı.

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu başkanlığında düzenlenen Koordinasyon Toplantısı İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Emniyet Genel Müdürümüz Mehmet Aktaş ve Emniyet Genel Müdür Yardımcılarının katılımıyla Başkanların, Daire Başkanlarının ve İl Emniyet Müdürlerinin ise video konferans yöntemiyle dâhil olması ile gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, “Çok kıymetli Emniyet Genel Müdürümüz, burada bulunan çok değerli Genel Müdür Yardımcılarımız, ayrıca Değerli Başkanlarımız, kıymetli Daire Başkanlarımız ve ülkemizin 81 vilayetinde görev yapan önemli bir sorumluluğu üstlenmiş bulunan çok değerli İl Emniyet Müdürlerimiz, değerli mesai arkadaşlarımız öncelikle sizlerle bir video konferans aracılığıyla da olsa buluşmaktan memnuniyet duyduğumu ifade ediyor hepinizi sevgiyle saygıyla ve muhabbetle selamlıyorum. Bu vesile ile Emniyet Teşkilatımızın 175. kuruluş yıl dönümünü de sizlerin şahsında kutluyorum.” şeklinde sözlerine başladı.

“Allah Yar ve Yardımcınız Olsun”

 “Yıllardır bu kuruma, devletimize, bu asil millete, bu üniformaya hizmet veriyorsunuz” diyerek sözlerine devam eden Soylu, “Her geçen gün ağırlığı artan bir sorumlulukla bu vazifeyi yerine getiriyorsunuz. Cenab-ı Allah sizlerden razı olsun. İşlerinizde kolaylıklar ve muvaffakiyetler versin. Bu sadece bir kariyer mesleği değildir. Bir noktadan sonra işin manevi yanı işin kendine ait bir iddiası, işin kendine ait sorumluluğu sizde bizde yaşıyoruz ki ağırdır. Hepiniz bu fedakarlıklarla görevinizin başındasınız. Ben bu güne kadar bu noktada sizlerin gayretinden de iş becerisinden de samimiyetinden de razı oldum. Bu teşkilatın ve sizlerin bu memleketin tüm güvenlik problemlerini çözebilecek tüm risklerin altından kalkabilecek bir kabiliyette olduğuna inandığımı burada sizlerin de şehadetinde, huzurunuzda bir kez daha ifade etmek istiyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun” ifadelerini kullandı.

“Şehit arkadaşlarımıza Rabbim gani gani rahmet eylesin” diyen Soylu, “Gazilerimize minnetlerimizi ve şükranlarımızı ifade ederken, özellikle bugün yine gaziliği münasebetiyle tedavi gören tüm arkadaşlarımıza ve kahramanlarımıza Cenab-ı Allah şifalar nasip etsin ve inşallah daha nice yıl dönümlerinde bu ülkeyi gururlandırmayı rabbim hepimize nasip etsin. Yine bu mesleğe şerefiyle onuruyla hizmet eden bu gün emekli olup üzerinizdeki üniformayı gördüğünde kendi görev yaptığı günlerdeki o sorumluluğu hatırlayan emekli meslek mensubu olanları da aileleri ile beraber şükranla ve minnetle yâd ediyoruz. Rahmete kavuşanlara da yine şükranlarımızı ve minnetlerimizi ifade ediyor her birini rahmetle anıyoruz. ” dedi.

“Büyük Emek Harcadık”

“Özellikle çalışma arkadaşlarımıza, her birinde büyük bir sorumlulukla büyük bir vazifeyle memlekete olan sadakatiyle bugün çalışan tüm arkadaşlarımıza da her birine selamlarımızı, muhabbetlerimizi, sevgilerimizi başarı dileklerimizi ve kendileri için dualarımızı iletirseniz ayrıca memnuniyet duyarız. Allah onları her türlü beladan ve musibetten saklasın inşallah. Duamız da budur. Ayrıca yine ailelerimize, çalışma arkadaşlarımıza selamlarımızı iletiyoruz.” şeklinde sözlerine devam eden İçişleri Bakanımız ayrıca “Bu gün arkadaşlarımız büyük bir mücadele ortaya koyuyorlar. Türkiye’de gerek asayiş olsun gerek trafik kazaları olsun, gerekse uyuşturucu kaçakçılık, terörle mücadele, göç yönetimi ve göçmen kaçakçılığı ile mücadele olsun kaçakçılık ve organize suçla mücadele olsun buna göre tarihi başarılar elde ettiğimiz bir zaman dilimi içerisindeyiz. Bunu hep birlikte el birliğiyle büyük bir emek harcayarak başardık ve Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu irade kapsayışı ve özellikle teşkilatımızın üzerindeki emeği aynı zamanda da teşkilatımıza yönelik ortaya koyduğu irade bizi çok daha güçlü bir kapasiteye doğru yönlendirmektedir. Onun için sizlerin huzurunda Sayın Cumhurbaşkanımıza bir kez daha şükranlarımızı ifade ediyoruz. ”ifadeleriyle sözlerine vurgu yaptı.

“Personelimiz Çok Yüksek Bir Nezaket İçerisinde”

Sözlerine son vermeden önce “65 yaş üstü vatandaşlarımız nezaket kuralları çerçevesinde eve gitmeye ikna edilmeli. Öncelikle sunu söyleyeyim Personelimiz Allah razı olsun çok yüksek bir nezaket içerisinde. Aynı çizgiyi aynı hassasiyetle sürdürmemiz gerekiyor.” ifadelerini kullanan İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu “Personelimiz hijyen kurallarını tam olarak uygulamalılar. Çok dikkat edilmeli. Polislerimizin maske takması bizim için önemlidir. Bu hem tedbir amaçlı önleyici ve öğretici olunmalı.” değerlendirmelerinde bulundu.

Sözlerine son verirken İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, “Emniyet Genel Müdürümüz nezdinde tüm teşkilat mensuplarımızın 10 Nisan Polis Haftasını kutluyorum. Allah’a emanet olun.” ifadelerine yer verdi. Güncel konuların da ele alındığı toplantının sonunda İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu Emniyet teşkilatının her kademesindeki personelin özveriyle çalıştığını belirtip Emniyet Genel Müdürümüz Mehmet Aktaş başta olmak üzere tüm personele teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.