POLİS DERGİSİ
POLİS DERGİSİ
HABERLER
Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok Batman’dan İstanbul’a Gelen Çocuk ve Gençlerle İstanbul’da Buluştu
Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok Batman’dan İstanbul’a Gelen Çocuk ve Gençlerle İstanbul’da Buluştu

Cumhurbaşkanımızın eşi Sayın Emine Erdoğan hanımefendinin himayelerinde İçişleri Bakanlığı’nca başlatılan "Biz Anadoluyuz Projesi" kapsamında Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde bulunan 21 ilimizden çocuk ve gençlerimizin katılımıyla Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde İstanbul ve Çanakkale illerine  “21 İl Gezi Projesi” düzenleniyor.

Proje kapsamında, Emniyet Genel Müdürü Sayın Selami Altınok ve eşi Sayın Gülhan Altınok Batman ilinden İstanbul’a gelen 50 çocuk ve genç ile yemek programında bir araya geldi. İstanbul Emniyet Müdürü Sayın Mustafa Çalışkan ve Asayiş Daire Başkanı Sayın Mehmet Murat Ulucan ile eşinin de kendisine eşlik ettiği programda, gençlere hitaben konuşan Altınok;   “Biz Anadolu olduğumuzda Türkiye oluyoruz, biz Anadolu olduğumuzda tek devlet oluyoruz, tek millet oluyoruz, tek bayrak oluyoruz, tek vatan oluyoruz. Biz Anadolu olduğumuzda kardeş oluyoruz. O kardeşliği ve güzelliği yaşatabilme adına bu programları yapan İçişleri Bakanlığımız ile birlikte bizler Emniyet Genel Müdürlüğü olarak üzerimize düşen sorumlulukları alıyoruz.” dedi.

Altınok konuşmasının devamında; “Allah yüzünüzdeki gülücükleri hiçbir zaman eksik etmesin, hep yüzünüz gülsün istiyoruz. Gelecekte hepiniz birer doktor, birer öğretmen, birer hemşire; yanınızda oturan ablalarınız kardeşleriniz gibi birer polis olsun istiyoruz. Emniyet teşkilatımızın bu güçlü yapısında hepinize yer var. Güçlü Türkiye’nin ve gelecekte de hep güçlü olacak Türkiye’nin birer ferdi olmaktan gurur duyuyorum. Hepinizi gözlerinizden öpüyorum”

Yemek programının ardından Topkapı Sarayı gezisinde çocuk ve gençlerimize eşlik eden Altınok; Doğu ve Güney Doğu Anadolu bölgelerindeki 21 ilden toplam 5 bin çocuğun İstanbul ve Çanakkale'yi görmelerinde ve tarihimizi yerinde öğrenmelerinde emeği geçen herkese teşekkür etti.