POLİS DERGİSİ
POLİS DERGİSİ
HABERLER
Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok’un 18 Mart Şehitler Günü Mesajı
Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok’un 18 Mart Şehitler Günü Mesajı

Kıymetli Şehit Ailelerimiz ve Gazilerimiz,

Emniyet Teşkilatının Değerli Mensupları,

“Ya İstiklal Ya Ölüm” diyerek 103 yıl önce Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda, daha sonra Kıbrıs’ta, yakın zamanda hendek operasyonlarında, 15 Temmuz hain darbe girişiminde, Fırat Kalkanı Harekatında kahramanlık destanları yazan aziz milletin yüreği vatan aşkıyla dolu evlatları bugün de Afrin’de vatanı korumanın en güzel örneklerini göstermektedirler.

Seyit Onbaşı, Yahya Çavuş, Nene Hatun, Fethi Sekin, Ömer Halisdemir gibi vatan topraklarını korumak için şahlanan kudretli neferlerimiz tükenmedikçe, vatanın bölünmez bütünlüğüne ve milletin egemenliğine kastedecek gerek dahili gerekse harici düşmanların bertaraf edileceği aşikârdır.

Tarih sayfalarını karıştırdığımızda örneğine hiç rastlanmayacak alçaklıklara ve hainliklere şahit olduğumuz 15 Temmuz darbe girişiminde tankın, topun, tüfeğin, uçağın, helikopterin karşısında dimdik duran yüce milletimizin gösterdiği çabaların da sonraki nesillere esin kaynağı olacağı şüphesizdir.

Aziz şehitlerimiz; yedi düvelin gözünün üzerinde olduğu bu cennet vatan uğruna, bizler huzur ve güven içerisinde yaşayalım diye yiğitçe mücadele ettiniz. Sizin muazzez hatıranıza karşı bizler hakkın, hukukun, adaletin, birlik ve beraberliğin yanında olmaya devam edeceğiz.

Ruhlarınız şad olsun.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü vesilesiyle coğrafyamız ve al bayrağımız uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimize ve ebediyete intikal etmiş gazilerimize Allah’tan rahmet diliyor, onları minnet ve şükranla anıyorum. Şehitlerimizin ve gazilerimizin fedakar ailelerine sağlık ve esenlikler temenni ediyorum.           

 

                                                                                        Selami ALTINOK                                             

                                                                           Vali

                                                                             Emniyet Genel Müdürü