POLİS DERGİSİ
POLİS DERGİSİ
HABERLER
EMNİYET GENEL MÜDÜRÜMÜZÜN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI
EMNİYET GENEL MÜDÜRÜMÜZÜN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

   Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kenetlenerek, tarihin şahitlik ettiği en büyük kahramanlık destanlarından birini yazan aziz milletimiz; İstiklal Mücadelesinde kazandığı eşsiz zaferini Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuyla taçlandırmıştır.

   99 yıl önce atılan bu adımın ardından Ülkemiz; dünya sahnesinde hak ettiği yeri almak için sağlam bir irade ortaya koymuş, milletimizin fazilet, fedakârlık ve azmi sayesinde gücüne güç katmıştır.

   Hiç şüphe yok ki, Cumhuriyetimizi korumak, birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize, vatanımıza, istiklalimize, geleceğimize kast eden hiçbir şer odağına geçit vermemek için Emniyet Teşkilatı olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı ruh, aynı kararlılıkla mücadelemiz devam edecektir.

   Birlik ve beraberlik içinde, bu toprakları vatan kılan değerlere sonuna kadar sahip çıkacak; hiçbir gücün, hiçbir kötü niyetin, hiçbir kirli emelin bizi yolumuzdan döndürmesine asla müsaade etmeyeceğiz.

   Bu kararlılıkla, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakarlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyor; aziz milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyorum.

Mehmet AKTAŞ

Vali

Emniyet Genel Müdürü