POLİS DERGİSİ
POLİS DERGİSİ
HABERLER
EMNİYET GENEL MÜDÜRÜMÜZÜN CUMHURİYETİMİZİN 100.YILINI KUTLAMA MESAJI
EMNİYET GENEL MÜDÜRÜMÜZÜN CUMHURİYETİMİZİN 100.YILINI KUTLAMA MESAJI

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kenetlenerek, işgal girişimine karşı destansı bir mücadele sergileyen aziz milletimiz; binlerce şehit vererek çok zor şartlar altında tarihin kaydettiği ender zaferlerden birini kazanmış ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuyla bu benzersiz zaferini taçlandırmıştır.

Böylece Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidar kalacağı 100 yıl önce ilan edilmiştir.

Malazgirt Zaferi, İstiklal Harbi başta olmak üzere tarihimizin dönüm noktaları ve 15 Temmuz gecesi hainlere karşı duruşumuz göstermiştir ki, birlik ve beraberliğimiz en büyük güvencemizdir.

Cumhuriyetimiz; milletimizin birleştirici gücü, umudu, tüm ihanet çabalarının boşa çıkarılmasındaki dayanağı, geleceğe bırakacağı en güçlü mirasıdır.

Tüm vatandaşlarımızın huzuru, güvenliği ve mutluluğu için ülkemizin dört bir yanında görev yapan Emniyet Teşkilatımız için de, “Cumhuriyet bilhassa kimsesizlerin kimsesidir”…

Bir asırlık çınarın gölgesi altında daha huzurla yaşamak için iki asra yaklaşan tecrübesini ortaya koyan Teşkilatımız, bu toprakları vatan kılan değerlere, kendisine bırakılan şehit emanetlerine sonuna kadar sahip çıkmak için kararlı mücadelesini sürdürmektedir.

Bu kararlılıkla, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyoruz.

Onur ve gururla Cumhuriyetimizi var eden tüm değerlere sonuna kadar sahip çıkacak, büyük bir milletin fertleri olarak Cumhuriyet bilincinin kadim Türk Milleti ile sonsuza dek yaşayacağı adımları atacağız.

 Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun!