POLİS DERGİSİ
POLİS DERGİSİ
HABERLER
Emniyet Teşkilatından Anıtkabir'e Ziyaret
Emniyet Teşkilatından Anıtkabir'e Ziyaret

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79’uncu yıldönümü münasebetiyle Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok başkanlığındaki heyet Anıtkabir’e ziyaret düzenledi.

Genel Müdür Altınok ve beraberindekiler Aslanlı Yol’dan geçerek, Atatürk'ün mozolesine geldi. Altınok’un Atatürk'ün mozolesine çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu.

Beraberindeki heyet ile birlikte Anıtkabir önünde hatıra fotoğrafı çektiren Altınok, Misak-ı Milli Kulesinde Anıtkabir Özel Defteri’ne şu satırları ekledi;

 

“Cumhuriyetimizin Kurucusu Aziz Atatürk,

Kurulduğu günden bugüne, var gücüyle halkın huzur ve güvenliği için çalışan Emniyet Teşkilatı olarak ebediyete intikalinizin 79. yılında, manevi huzurunuzda olmaktan onur duymaktayız.

Önderliğinizde şanlı İstiklal Mücadelesi zaferiyle taçlandırılan bağımsızlığımızı korumak ve ülkemizi aydınlık yarınlara taşımak adına tehdit oluşturan her türlü unsurla mücadelemiz kararlılıkla devam etmektedir. Ülkemizin ikinci bir kurtuluş savaşı olarak addettiği 15 Temmuz gecesi hainlere karşı verdiğimiz cesur mücadele de bunu bir kez daha gözler önüne sermiştir.

Bizler, bıraktığınız kutsal emaneti koruyarak yalnızca seçilmiş meşru otoritenin emrinde, demokratik, insan haklarına saygılı ve özveriyle vazifemizi yerine getirmeyi sürdüreceğiz.

Kısa hayatınıza sığdırdığınız büyük başarılar ve milletimize çizdiğiniz çağdaş uygarlık yolu ile sonsuza dek sevgi ve özlemle hatırlanacaksınız. Sizi ve şahsınızda vatanımızın birlik ve beraberliğini bozmaya yeltenen her türlü nifakla mücadele ederken şehadete ulaşan tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize de acil şifalar diliyorum.

Ruhunuz şad olsun.”