POLİS DERGİSİ
POLİS DERGİSİ
HABERLER
"Fetö ile Mücadelemizi Sürdüreceğiz"
"Fetö ile Mücadelemizi Sürdüreceğiz"

Koordinasyon Toplantısında Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Aktaş, FETÖ ile mücadele kapsamında büyük operasyonlar gerçekleştirildiğine vurgu yaparak, “2009 Komiser Yardımcılığına geçiş sınavı ve FETÖ yapılanmalarına yönelik operasyonlar gerçekleştirildi. Çok sayıda gözaltı var. FETÖ ile mücadelemizi sürdüreceğiz. Ve bu konuda çalışmalarımız devam edecek.” dedi.

Emniyet Genel Müdürü Sayın Mehmet Aktaş başkanlığında koordinasyon toplantısı düzenlendi. Toplantı Genel Müdür Yardımcıları ve Daire Başkanlarının katılımıyla, İl Emniyet Müdürlerinin ise video konferans yöntemiyle dâhil olması ile gerçekleştirildi. Emniyet Genel Müdürümüz Mehmet Aktaş toplantıya,  “Değerli mesai arkadaşlarım salonda bulunan çok değerli arkadaşlarım, Genel Müdür Yardımcılarım, Daire Başkanlarım, İlerimizde bulunan İl Emniyet Müdürlerimiz hepinizi saygı ve sevgiyle selamlayarak toplantıyı başlatıyorum. Hem ülkemiz hem de teşkilatımız açısından çok yoğun bir haftayı geride bıraktık. Yapılan özverili çalışmalardan dolayı çok teşekkür ediyorum.” sözleriyle başladı.

İlk olarak terörle mücadelede, PKK ile mücadelede ve Diyarbakır anneleri konusunda güzel neticeler alındığına vurgu yapan Aktaş, “Teslim olma konusunda ciddi katkı sağladı. Terörle mücadele konusunda mücadelemize devam edeceğiz. Geçmiş yıllara oranla örgüte katılım azalıyor. FETÖ ile mücadele kapsamında illerimizde gerçekleştirilen büyük operasyonlar oldu. 2009 Komiser Yardımcılığına geçiş sınavı ve FETÖ yapılanmalarına yönelik operasyonlar gerçekleştirildi. Çok sayıda gözaltı var. FETÖ ile mücadelemizi sürdüreceğiz. Ve bu konuda çalışmalarımız devam edecek.” dedi.

Toplantının devamında Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş “Aşırı Sol Örgütler, DHKP/C’nin provokatif eylemlerine karşı mücadelemiz devam edecek. DEAŞ ile ilgili yapılan başarılı operasyon neticesinde eylem hareketliliği pasifize edilmiş durumda.” şeklinde konuştu. Konuşmasının devamında Aktaş, “Aile içi şiddet konusunda düşüş var. Konu ile ilgili duyarlı yürütmelerimize devam edelim.” dedi. Polis merkezlerimize yönelik yürütülen eğitim faaliyetleri konusunda çok sayıda personele eğitim verildiğine dikkat çeken Emniyet Genel Müdürümüz, “Bu çalışmalarımız tüm personellerimize yönelik olacak. Tüm personelimize eğitim verilmesi yönünde çalışmalarımız devam edecek.” sözlerini vurguladı.

“Uyuşturucuyla mücadele konusunda önlemlerimizi arttıralım”

Emniyet Genel Müdürümüz Mehmet Aktaş, “Trafik konusuyla ilgili 2019 yılı trafik konusunda en başarılı olunan yıllardan biri oldu. Arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bu yıl da daha iyi olmasını diliyorum. Otobüslerde kış lastiği konularına dikkat edelim. Uyuşturucuyla mücadele konusunda önlemlerimizi arttıralım. Gerekli çalışmalarımızı yapıp mücadelemize devam edelim.” dedi.

İHA filoları konusunda sayılarda artış olduğunu ifade eden  Aktaş, “Artış konusunda gerekli çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu konuda çalışma yapan havacı arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. İstihbarat Başkanlığı ve Trafik Başkanlığında yapılan yenilikler için hayırlı olsun diyorum.” şeklinde sözlerini tamamladı. Emniyet Genel Müdürümüz Mehmet Aktaş, toplantının sonunda ülkemizde her alanda özveriyle görev yapan personele İl Emniyet Müdürleri şahsında teşekkür ederek görevlerinde başarılar diledi.