POLİS DERGİSİ
POLİS DERGİSİ
HABERLER
Gazilerimiz Onuruna Yemek Programı Düzenlendi
Gazilerimiz Onuruna Yemek Programı Düzenlendi

Emniyet Genel Müdürlüğümüzce 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle Gölbaşı Vali Galip Demirel Vilayet Evleri’nde Gazilerimiz ve aileleri onuruna yemek programı düzenlendi.

Programa gazilerimiz ile yakınlarının yanı sıra İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu, İçişleri Bakan Yardımcıları Muhterem İnce, Mehmet Ersoy, İsmail Çataklı, Tayyip Sabri Erdil,  Ankara Valisi Vasip Şahin, Emniyet Genel Müdürümüz Mehmet Aktaş, Jandarma Genel Komutanı Arif Çetin, Sahil Güvenlik Komutan Vekili Tuğamiral Cengiz Fitöz, İçişleri Bakanlığında görev yapan Genel Müdürler, Emniyet Genel Müdür Yardımcıları ve Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığında görevli Daire Başkanları katıldı.

Sözlerinin başında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını, hürmet ve muhabbetlerini getirdiğini  belirten İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu, “Ülkemiz için, bu vatan için, kah görev başındayken kah evinde otururken ama mutlaka milli bir şuurla er meydanına inen PKK’lısından FETÖ’cüsüne, bu millete silah doğrultmuş teröristlere, hainlere karşı duran, vatanla, ecdatla, ahitle sözleşmenin, şerle inatlaşmanın gereğini yapan ve bu topraklar üzerindeki bir insanın bana göre yaşarken alabileceği en yüksek mevki olan Gazilik unvanına malik olan çok kıymetli gazilerimiz, onların çok kıymetli aileleri, öncelikle şu güzel tabloda, hepimize sorumluluk hissettiren bu güzel anda birlikte olmaktan büyük bir onur duyuyor hepinize çok teşekkür ediyor, sizleri hem şahsım hem Bakanlığımız hem de milletimiz adına hürmetle, muhabbetle, saygıyla ve minnetle selamlıyorum.” dedi.

“Gazi Demek Dava Demektir”

Konuşmasının devamında vatan sevgisinin sembolü gazilerimize seslenen İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu gazilerimizin gösterdikleri kahramanlıkların bugün aynı şekilde Türkiye Cumhuriyeti'nin varlığına yönelen her türlü tehdide karşı verilen mücadeleye ilham kaynağı olduğunu dile getirerek “Bu millet Gaziliğin kıymetini bilir. Her şeyden önce bu millet Gazi bir millettir. Çünkü zulüm yarası görmüştür. Dünyanın bütün zalimlerinin toplanıp vatanına, bayrağına göz dikmesini bu millet görmüştür. Bu millet ihanetin yarasını da görmüştür. Birlikte mesai yaptığı arkadaşının gecenin bir yarısı üstüne tank sürdüğünü, helikopterden üstüne ateş açtığını ve uçaktan bomba attığını görmüştür. Ama bir milletin Gazi olması sadece kurşun yarasıyla olabilecek bir şey değildir. Bu millet Gazidir çünkü bu aziz millet gaza ehli bir millettir. Gaza demek dava demektir” dedi.

Türkiye’nin 8 yıldır Orta Doğu ve Suriye kaynaklı bir göçü yönettiğine dikkat çeke Soylu,  “Güney sınırımızın altındaki alanı hem Suriyeliler için hem de kendi iç güvenliğimiz için güvenli hale getirmeye çalışıyoruz. Rakamlar her şeyi anlatıyor. O bölge normalleştiği oranda hem bizim ülkemizdeki terör faaliyetleri azalıyor, hem de göç tersine dönmeye başlıyor. Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı Harekatları sonrasında özellikle harekat bölgesine geri dönüşler, bugün itibariyle 354 bin sayısına ulaşmıştır. Daha dün 7 terörist etkisiz hale getirilmiş,  yurt dışından 4’ü ikna yöntemiyle, 6 kişi gelip teslim olmuştur. şeklinde sözlerini sürdürdü.

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu ve Emniyet Genel Müdürü Sayın Mehmet Aktaş yemek programında gazilerimiz ve yakınları ile tek tek ilgilenerek Gaziler Gününü kutladı. Program şehitlerimiz ve ebediyete intikal eden gazilerimiz adına okunan dua ile sona erdi.