POLİS DERGİSİ
POLİS DERGİSİ
HABERLER
Güvenlik Şube Müdürleri İle Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
Güvenlik Şube Müdürleri İle Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Antalya’da Güvenlik Şube Müdürleri Değerlendirme Toplantısı düzenlendi. Toplantıya İçişleri Bakan Yardımcımız Sayın Muhterem İnce ve Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Celal Uzunkaya da katıldı.

İçişleri Bakan Yardımcımız Sayın Muhterem İnce ve Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Celal Uzunkaya’nın katılımıyla 23.10.2018 tarihinde Antalya’da Güvenlik Şube Müdürleri Değerlendirme Toplantısı düzenlendi. Toplantıya ayrıca Antalya Vali Yardımcısı Ali Taşkın Babacan, Güvenlik Daire Başkanı Cüneyt Ünal, Antalya Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan ve birçok emniyet personeli katıldı.

Bakan Yardımcımız Sayın Muhterem İnce Kemer ilçesinde düzenlenen Güvenlik Şube Müdürlükleri Değerlendirme Toplantısının açılışında, güvenlik şube müdürlükleri bünyesinde altı bin personelin görev yaptığına işaret ederek siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları başta olmak üzere geniş halk kitlelerini etkileyen grup, oluşum veya kuruluşların hür ve düzgün bir ortam içerisinde eylem ve etkinlik yapabilmelerinin, bu birim tarafından tesis edildiğini dile getirdi. Türkiye'de 2017’de yaklaşık 25 milyon kişinin katılımıyla 39 bin, 2018'in 10 aylık döneminde ise 25 milyon kişinin katılımıyla 36 bin eylem ya da etkinlik gerçekleştirildiğini belirten İnce,  “2017 yılında eylemlerin yüzde 0,08'ine, 2018 yılında ise yüzde 0,07'sine müdahale edilmiştir.” dedi.

Yasal düzenleme yapıldı

Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Celal Uzunkaya ise burada yaptığı konuşmada Sayın İçişleri Bakanımızın gayretleri ve yüce meclisin de teveccühleriyle 4045 Sayılı Kanunda yapılan değişiklikle güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması işlemlerinin daha hızlı yürütülmesini sağlayacak yasal bir düzenleme yapıldığını, iş ve işlemlerin gecikmesinde en büyük etkenlerden biri olan yargılama-mahkeme kararlarına UYAP üzerinden ulaşılmasına imkan tanınmak suretiyle bu sorunun büyük oranda çözülmüş olacağını belirtti. Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Celal Uzunkaya konuşmasının devamında “Güvenlik Daire Başkanlığımız ve 81 ilimizdeki Güvenlik Şube Müdürlüklerimiz 24 Haziran Başkanlık seçimleri öncesi, esnası ve sonrasında gerçekleştirdiği başarılı çalışmalarla, seçim döneminin sorunsuz bir şekilde sonuçlanmasında çok büyük katkılar sağlamıştır.” dedi.

Güvenlik Şubelerimizden sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcılarımız ile Güvenlik Şube Müdürlerimizin doğrudan devlet güvenliğine müteallik pek çok görevi başarıyla yürüttüğünü belirten Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Celal Uzunkaya, başta 2019 mahalli seçimleri olmak üzere önümüzdeki süreçte geniş görev alanlarıyla ilgili tüm konularda ortak bir yaklaşımın ve stratejinin belirlenmesi ve geliştirilmesi açısından büyük önem arz ettiğini söyledi. Toplantının ardından Bakan Yardımcımız Sayın Muhterem İnce ve Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Celal Uzunkaya Antalya Valisi Münir Karaoğlu’nu makamında ziyaret etti.