POLİS DERGİSİ
POLİS DERGİSİ
HABERLER
İL EMNİYET MÜDÜRLERİ ANKARA'DA TOPLANDI
İL EMNİYET MÜDÜRLERİ ANKARA'DA TOPLANDI

     İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Emniyet Genel Müdürlüğü Sosyal Hizmetler ve Sağlık Daire Başkanlığındaki Şehit Demet Sezen Konferans Salonu’nda düzenlenen İl Emniyet Müdürleri Değerlendirme Toplantısı’nda konuşma yaptı.

     Terör örgütlerinin çok eski geçmişe sahip olmadığını, sahada 15 yıl bile etkinliğe sahip olmayan DEAŞ’ın Suriye ve Irak’ta devlet otoritesini birkaç yılda sarstığını belirten Soylu, PKK’nın da Türkiye içindeki geçmişinin 44 yıl, uzantısı YPG’nin kuruluşunun 2004 olduğunu aktardı. Soylu, “PKK, Türkiye içinde bitme noktasına gelmişken, nasıl oluyor da YPG, PYD sınırımızda bir terör devleti kurmanın taşeronluğuna soyunabiliyor? Buna izin vermedik. Allah’ın izniyle, milletimizin iradesiyle, güvenlik güçlerimizin olağanüstü mücadelesiyle izin vermeyiz. Bu örgüt, batılı ülkelerle açıktan iş birliği yapıyor” ifadesini kullandı.
      Batı dünyasının bir cinnet halinde olduğunu söyleyen Soylu, yıllarca Türkiye’yi bazı terör örgütleriyle yan yana getirme gayretinde olanların açıktan dünyanın kanlı terör örgütüne, destek, para, eğitim, silah, mühimmat, taktik verdiğini, strateji sağladığını, uluslararası alanda meşruiyet sağlamak için bütün gayreti ortaya koyduğunu ve bu duruma kimsenin çıt çıkarmadığını kaydetti. Soylu, “Ben Amerikan vatandaşı olsam ülkemden ve devletimden utanırım. Batı’ya tapanların, Batı’yı tapınak haline getirenlerin sayısının bir elin parmaklarının sayısından fazla olduğunu biliyoruz” diye konuştu.
      Bir tarafta ihanetin, kan ve gözyaşının, hayatını kaybeden çocukların, yerlerinden edilen insanların bulunduğunu, diğer tarafta da bu durum üzerinden hesap yapanların, ülke ve hükümet kuranların, siyaset yapanların olduğunu dile getiren İçişleri Bakanımız, “Siz bir yardım derneği kursanız, 10 bin lira yardım bulmakta zorlanırsınız. Bu örgütlere Batı’dan milyonlarca dolar para, tırlarla silah geliyor. Avrupa Birliği ülkelerinin vatandaşları bu örgütlere katılıyorlar” dedi.