POLİS DERGİSİ
POLİS DERGİSİ
HABERLER
Özel Çocuklarımız İçin Özel Etkinlik
Özel Çocuklarımız İçin Özel Etkinlik

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı koordinesinde Dünya Engelliler Günü münasebetiyle özel gereksinimli eş ve çocuk sahibi Emniyet Teşkilatı personelinin ailelerine yönelik etkinlik bugün 19.00’da Ankara’da düzenlendi.

Etkinliğe personelimizin ailelerinin yanı sıra Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Muhterem İnce, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok ve eşi Gülhan Altınok ile Teşkilatımızın üst düzey yöneticileri katıldı.​

Bakan Kaya, bakanlık olarak şehit aileleri, gazi ve engelliler için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan her türlü desteği sağlamaya çalıştıklarını, bu kapsamda ne yapılsa az olduğunu belirterek başladığı konuşmasında, engellilerin her haktan tüm vatandaşlar gibi eşit ve adil şekilde yaralanmaları için birçok düzenlemeye imza attıklarını, amaçlarının engellilerin yaşamın her alanında yer alabilmelerini sağlamak olduğunu söyledi.

Engellilere yönelik birçok alanda pozitif ayrımcılıklar sağladıklarını anlatan Kaya, engelliler için verilen evde bakım desteğinden kasım ayı itibarıyla 500 bin engelli vatandaşın yararlandığını, ailesince bakım imkanı olmayan 21 bin engelli vatandaşın bakımının da sosyal hizmet kuruluşlarında yapıldığını aktardı.

Bakan Kaya, engelli vatandaşların eğitim ve istihdam olanaklarının da artırıldığına işaret ederek, "Engelli kardeşlerimiz toplumun önemli bir bölümünü oluşturuyor, aileleri ile birlikte düşünüldüğünde neredeyse bu ülkenin üçte birini oluşturuyorlar. 2002 yılına kadar engelli kardeşlerimiz adeta evlerinin içinde bir odaya hapsedilmiş durumdalardı. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde hükümetlerimiz döneminde adeta sessiz bir devrim gerçekleştirdik. Bu reformları engelliler için de gerçekleştirmiş olmanın gururunu yaşıyoruz." diye konuştu.

Altınok, başta eşi Gülhan Altınok hanımefendi olmak üzere bu tip projelerde emeği geçen tüm hanımefendilere, anne ve babalara teşekkür ederek ve tebriklerini sunarak başladığı konuşmasında, “Türk Polis Teşkilatının büyük bir aile olduğunu hep söylerim; yaşanan sıkıntılara, problemlere ve zorluklara hep birlikte göğüs germek, paylaşmak ve hatırlamak aile olmanın gereğidir. Bu anlayışla Teşkilatımızda eş ve çocuğu engelli 2553 personelimiz kendisi engelli 127 personelimizin daima yanındayız. ‘Engeller fizikte değil, kalptedir’ bilinciyle bir nebze olsun yüzlerinde tebessüm oluşturmak ve hayatlarına olumlu katkıda bulunmak için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz.” dedi.

“Bizler kadere inanan insanlarız ve hepimizin birer engelli adayı olduğunu asla unutmamalıyız. Bu özel insanların daima yanında olacağız ve hayatlarında önlerine çıkan engelleri elele birlikte aşacağız.” şeklinde konuşmasını sürdüren Altınok teşriflerinden ötürü Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya’ya ve tüm misafirlere şükranları sunarak konuşmasına son verdi.

            Etkinlikte çocuklarımız tarafından icra edilen müzik ve şiir dinletileri, tiyatro, sihirbazlık ve kukla gösterileri, yarışmalar gibi bir dizi faaliyet yer aldı. Çocuklarımız ve ailelerin oldukça hoş vakit geçirdiği gözlenen etkinlikte Genel Müdür Selami Altınok ve eşi Gülhan Altınok misafirlerimizle yakından ilgilendiler.

Gerçekleştirilen etkinliğe katılan çocuklarımıza hediyeler takdim edildi ve hatıra fotoğraflarının çekilmesinin ardından etkinlik sona erdi