POLİS DERGİSİ
POLİS DERGİSİ
HABERLER
PKK'YA KATILIM 5 BİNLERDEN 51 KİŞİYE DÜŞTÜ
PKK'YA KATILIM 5 BİNLERDEN 51 KİŞİYE DÜŞTÜ

      İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu “18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi” dolayısıyla şehit yakınları, gazilerimiz ve aileleriyle bir araya geldi. Programda konuşan Soylu, eskiden terör örgütü PKK'ya katılımın 5 binler civarında olduğunu geçen yıl ise sadece 51 kişinin örgüte katıldığını belirtti.

    İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, Ankara Gölbaşı'ndaki Vilayetler Evi'nde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 107'nci yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen yemekte şehit yakınlarıyla bir araya geldi. Programda konuşma gerçekleştiren İçişleri Bakanımız, terör örgütlerinin ülke içindeki silahlı eylem oranının 2014 yılına göre yüzde 95 azaldığını, bu eylemlerin azalmasında şehit ve gazilerin payının büyük olduğunu vurguladı. Eskiden terör örgütü PKK'ya katılımın 5 binler civarında olduğunu ifade eden Soylu, geçen yıl sadece 51 kişinin örgüte katıldığını belirtti. Bu yıl sadece yurt dışından iki kişinin PKK'ya katıldığını aktaran Soylu, "Yurt içinde terör örgütünün sayısının sadece 150 olduğu bir fotoğrafla karşınızdayız" dedi.

"Sadece PKK ile Mücadele Etmiyoruz"

    Sadece PKK değil, FETÖ ve DAEŞ ile de mücadele ettiklerinin altını çizen Soylu, "Doğrudan üniversitedeki gençlerimizi zehirleyen bu kokuşmuş yapıların belini kırdık. Sol terör örgütlerinin kırsaldaki faaliyetlerini tamamen bitirdik" ifadesini kullandı. Gelecek nesillerin de şehit ve gazilerin emanetine sahip çıkacağını kaydeden Soylu, "Biz şehit ailelerimizi ve gazilerimizi incitemeyiz, incitenden de razı olmayız. Bize inancımızın, dinimizin, milletimizin, medeniyetimizin, milli düsturlarımızın, geleneğimizin ve göreneğimizin gösterdiği budur" dedi.

"Biz İnsanları Ayırmıyoruz"

     Türkiye'nin muhtaç durumda olan ülkelere insani yardım gönderdiğini aktaran Soylu, Türkiye'nin emin bir ülke ve devlet olduğunu dile getirdi. Soylu, Türkiye'nin Ukrayna'ya insani yardım yaptığını anımsatarak, "Biz insanları saç rengiyle, göz rengiyle, ten rengiyle ayırmıyoruz" dedi.