POLİS DERGİSİ
POLİS DERGİSİ
HABERLER
POLİS AKADEMİSİ ÖSYM 2018 KPSS ÖN LİSANS DEĞERLENDİRME RAPORUNA GÖRE EN BAŞARILI YÜKSEK EĞİTİM KURUMU OLDU
POLİS AKADEMİSİ ÖSYM 2018 KPSS ÖN LİSANS DEĞERLENDİRME RAPORUNA GÖRE EN BAŞARILI YÜKSEK EĞİTİM KURUMU OLDU

ÖSYM 2018 KPSS Ön Lisans Değerlendirme Raporuna göre eğitim kurumları arasında en az 50 öğrencisi sınava katılan üniversitelerin puan ortalamaları baz alındığında, eğitim kurumları arasında 76.49 ortalama başarısı ile ilk sırada Polis Akademisi yer aldı.

 

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 4 Kasım 2018 tarihinde 95 sınav merkezinde uygulanan KPSS Ön Lisans sınavına 749.396 kişi katıldı ve 749.011 adayın sınavı geçerli kabul edildi. Sınavı geçerli olan aday sonuçları üzerinden hazırlanan değerlendirme raporunda en az 50 öğrencisi sınava katılan üniversitelerin puan ortalamalarına bakıldığında, Polis Akademisi 76,49 ile ilk sırayı elde etti. Gülhane Askeri Tıp Akademisi 74,52 puan ortalamasıyla ikinci, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi ise 73,50 ile üçüncü sıraya yerleşti. 72,18 ortalama ile Astsubay Meslek Yüksekokulu Komutanlığı ve 71,92 ortalama ile İstanbul Teknik Üniversitesi de sıralamada yer aldı.  

 

Güvenlik alanında dünyadaki gelişmeleri yakından takip eden, insan hak ve özgürlüklerine saygılı, toplumun huzur ve güvenliğini sağlamada yeterli donanıma sahip bireylere mesleki eğitim vererek amir ve memur yetiştiren Polis Akademisi Başkanlığı, bugüne kadar elde ettiği başarılı çalışmalarına bundan sonra da aynı inanç, azim, gayret ve kararlılıkla  devam edecektir.