POLİS DERGİSİ
POLİS DERGİSİ
HABERLER
Poliste Psikolojik Sağlamlık Semineri
Poliste Psikolojik Sağlamlık Semineri

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu, KOM Daire Başkanlığı Şehit Altuğ Verdi Toplantı Salonu’nda düzenlenen ‘Poliste Psikolojik Sağlamlık Semineri’ne katıldı. Toplantıda konuşan Soylu, POLSAN ile ilgili yapılan düzenlemeler ve emniyet teşkilatı personelimizin çalışma sistemine değindi.

 

İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, KOM Daire Başkanlığı Şehit Altuğ Verdi Toplantı Salonu’nda düzenlenen ‘Poliste Psikolojik Sağlamlık Semineri’ne katıldı. “Öğren – Fark et – Yardım Et” proje Tanıtımının da yapıldığı seminerde, İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Emniyet Genel Müdür Yardımcıları, Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Çolak, Teftiş Kurulu Başkanı Fenni Gürsel, Özel Güvenlik Denetleme Başkanı Suat Çelik, Özel Harekat Başkanı Selami Türker, Trafik Başkanı Mehmet Yavuz ile bazı Daire Başkanları hazır bulundu. İl emniyet müdürleri ise seminere video konferans yöntemi ile katıldı.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından yaşanan ihraçlara dikkati çeken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, personel sayısının azaldığını ancak o dönemde polis teşkilatının mesai saatleri konusunda serzenişte bulunmadan çalıştığını vurguladı. Soylu, çalışma periyodunu önce 12/24, birçok ilde hem 12/36 hem de 8/24 olarak oluşturduklarını söyledi. Polislere evlilik yıl dönümünde bir günlük izin verdiklerini hatırlatan Soylu, “Şu ana kadar 42 bin 221 polisimiz evlilik yıl dönümü iznini kullandı. Bundan en çok mutlu olan biziz. Memleketi için şehadeti göze alan, büyük fedakarlık yapan polisimize her şey helaldir” ifadelerini kullandı.

POLSAN ile İlgili Düzenlemeler

İçişleri Bakanımız, Polis Bakım ve Yardım Sandığı (POLSAN) ile ilgili bazı düzenlemeler yapıldığının altını çizerek “Bugün mesleğe giren polisler, bugünün parasıyla sadece polis sandığından 350 bin lira emekli ikramiyesi alacaklar. Amacımız polis sandığını iyi yöneterek, bunu minimum 500 bin liraya çıkartmaktır.        4 yıldır polis sandığımızın yönetiminde, arkadaşlarımızın gayretiyle karlılık, verimlilik, iyi portföy yönetimi ortaya koyarak öz varlığımızı iki katından fazlaya çıkardık. Türkiye’de portföy yönetimi konusunda polis sandığı örnek bir yönetim tarzı ortaya koydu.” şeklinde konuştu. Soylu, “Gelecek yıl, Polis Teşkilatımız, Jandarma, Sahil Güvenlik ve İçişleri Bakanlığı teşkilatımız güzel bir spor olimpiyatı yapacağız. Hazırlıklar yapılıyor. Bunun da bir sosyal etkinlik ve heyecan oluşturacağına inanıyorum” diyerek konuşmasını sonlanırdı.