POLİS DERGİSİ
POLİS DERGİSİ
HABERLER
ŞEHİT EMNİYET MÜDÜRÜ ALTUĞ VERDİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
ŞEHİT EMNİYET MÜDÜRÜ ALTUĞ VERDİ  SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Makamında uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit olan Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, 12.12.2018 tarihinde görev yeri Rize’de gerçekleştirilen törenin ardından Mersin’e uğurlandı.

Rize’deki uğurlama törenine İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu, Bakan Yardımcımız Sayın Muhterem İnce, Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Celal Uzunkaya, Rize Valisi Sayın Kemal Çeber, Şehit Emniyet Müdürümüz Altuğ Verdi’nin mesai arkadaşları, ailesi ve sevenleri katıldı.

Törende konuşma gerçekleştiren Emniyet Genel Müdürümüz Celal Uzunkaya “Bugün burada, dün öğle saatlerinde meslektaş görünümlü bir katilin silahından çıkan hain kurşunlarla şehadet şerbetini içen kahraman bir vatan evladına, yüreği vatan aşkıyla dolu güler yüzlü, mütevazı, halkla kaynaşmış Rize'nin genç emniyet müdürü Altuğ Verdi kardeşimizi ebedi âleme uğurlamak için toplanmış bulunuyoruz. Bizim inancımıza göre şehitler, cennette peygamberlerden sonraki en yüksek mertebenin sahibidirler. Her müslüman Türk evladı hayatı boyunca hep şehit olmayı arzu eder, bunun için de mücadele eder. Bizim inancımıza göre kötülüklere karşı savaşırken ölenler şehit olurlar. O bu vatanın ekmeğini yediğimiz gibi gerekirse uğruna kurşunda yeriz diyenlerdendi. O "Vatan için ölmekse kaderim, böyle kaderin ellerinden öperim" diyerek geride çok güzel hatıralar, güzel hizmetler, güzel dostluklar bırakarak aramızdan ayrıldı. Bu güzel insanı yetiştiren ailesine de bu vesileyle şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Şehit Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’nin naaşı gerçekleştirilen uğurlama töreninin ardından baba evinin bulunduğu Mersin iline gönderildi. Mersin’deki cenaze törenine ise TBMM Başkanı Sayın Binali Yıldırım, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu, TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Başkanı Sayın Selami Altınok, Mersin Valisi Sayın Ali İhsan Su, Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Celal Uzunkaya, İl Emniyet Müdürleri, mesai arkadaşları, askeri erkan, siyaset-spor ve sanat camiası ile ailesi, sevenleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Şehit Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’nin naaşı ikindi namazına müteakip Muğdat Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından Mezitli İlçe Mezarlığı Aile Kabristanlığına defnedildi.