POLİS DERGİSİ
POLİS DERGİSİ
HABERLER
SELEC Uluslararası En İyi Operasyon Ödülüne Layık Görülen Personellere Sertifikaları Verildi
SELEC Uluslararası En İyi Operasyon Ödülüne  Layık Görülen Personellere Sertifikaları Verildi

Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Celal Uzunkaya, SELEC Komisyonunca ‘Uluslararası En İyi Operasyon’ ödülüne layık görülen personelimizi makamında kabul ederek sertifika ve ödüllerini verdi.

 

Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Celal Uzunkaya, Güneydoğu Avrupa Kanun Uygulama Merkezi (SELEC) komisyonunca uluslararası en iyi operasyon ödülüne layık görülen personelimizi 26.11.2018 günü makamında kabul ederek sertifika ve ödüllerini verdi.​ Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, üye ülkeler arasında eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonlar sonucunda büyük bir başarıya imza atıldığına değindi ve operasyonlara katılan personeli tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

 

SELEC ödül komisyonunca 2018 yılında uluslararası en iyi operasyon seçilen SUNSHINE kod adlı operasyon Türkiye, Arnavutluk, Yunanistan, İtalya ve Makedonya Polis Teşkilatları Narkotik Suçlarla Mücadele Birimlerince gerçekleştirildi ve bu operasyon neticesinde 8,4 ton uyuşturucu ele geçirildi. SELEC tarafından en iyi ikinci operasyon seçilen operasyon ise Narkotik Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanlığı, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve Bulgaristan Polis Teşkilatı arasında yapılan bilgi paylaşımı sonucunda gerçekleştirilen PICASSO kod adlı operasyon oldu. Bu operasyon neticesinde de İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 44 kilo eroin maddesi ele geçirildi.