POLİS DERGİSİ
POLİS DERGİSİ
HABERLER
SİBERAY İLE GÜVENDE KAL!
SİBERAY İLE GÜVENDE KAL!

   SİBERAY programı kapsamında vatandaşlarımızın bilişim sistemlerini güvenli ve bilinçli kullanmaları ve siber suçlardan doğabilecek maddi-manevi zararların oluşmadan önlenebilmesi amacıyla farklı hedef kitlelere yönelik “güvenli ve bilinçli internet kullanımı, dijital okuryazarlık ve siber güvenlik, teknoloji bağımlılığı, siber zorbalık, siber risk ve tehditler” konularında seminerler, festival ve fuar gibi alanlarda ve sosyal medya ve internet sitesi aracılığıyla gerçekleştirilen paylaşımlar ile bilinçlendirme ve farkındalık çalışmalarını artan bir ivmeyle sürdürüyor.

SİBERAY TEKİRDAĞ’DA TRT İLE!

   Tekirdağ Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından SİBERAY okul-kulüp faaliyetleri kapsamında Mehmet Serez Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerine yönelik bilgilendirme faaliyeti gerçekleştirildi. TRT Haber tarafından da takip edilen ve yayınlanan etkinlikte, SİBERAY Bil-Kazan ödüllü bilgi yarışmasına katılım sağlayan öğrenciler sürpriz hediyeler kazandı.

SİBERAY-EBA İŞ BİRLİĞİ

   SİBERAY faaliyetleri kapsamında hazırlanan uyarıcı-bilgilendirici nitelikte videolar ve TRT Çocuk ekranlarında yayınlanmakta olan “Ekip: SİBERAY” çizgi dizisi EBA (Eğitim Bilişim Ağı) internet sitesinde yayınlanmaya başladı.

SİBERAY AFAD’DA!

   Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı SİBERAY görevlileri tarafından farkındalık ve bilinçlendirme faaliyetleri kapsamında Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) merkez ve taşra personellerine yönelik olarak “güvenli ve bilinçli internet kullanımı, güncel siber risk ve tehditler, siber güvenlik önlemleri” konularında hibrit olarak seminer gerçekleştirildi.

SİBERAY FESTİVAL VE FUARLARDA!

   27 Eylül-01 Ekim 2023 tarihleri arasında İzmir Çiğli Havalimanı'nda düzenlenen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali ve 19-22 Ekim 2023 tarihleri arasında Antalya'da düzenlenen Bilim Festivali kapsamında SİBERAY görevlileri tarafından stant ve bilgi yarışması etkinliği düzenlendi. Etkinlik alanına gelen ziyaretçiler broşür ve video içerikleriyle bilgilendirilirken Bil-Kazan ödüllü bilgi yarışmasına katılım sağlayan ziyaretçiler sürpriz hediyeler kazandı. Ayrıca İzmir TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde SİBERAY standını ziyaret eden Emniyet Genel Müdürü Sayın Erol Ayyıldız stant çalışmaları hakkında bilgi aldı.