POLİS DERGİSİ
POLİS DERGİSİ
HABERLER
Sivas Narkotik Birimlerinden Uyuşturucuya Darbe
Sivas Narkotik Birimlerinden Uyuşturucuya Darbe

Sivas İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce uyuşturucu ile mücadele kapsamında 08-09 Kasım 2018 tarihleri arasında yapılan çalışmalar sonucunda toplam 22 kilo 359.5 gram eroin ele geçirildi.

Sivas İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından 08 Kasım 2018 tarihinde Suşehri İlçesinde durdurulan şüpheli bir araçta yapılan aramada, aracın bagaj kısmında bulunan stepne içerisinde 9 (dokuz) paket halinde toplam 4 Kilo 659,5 gram eroin maddesi, 09 Kasım 2018 tarihinde Erzincan yolu uygulama noktasında durdurulan şüpheli bir araçta Narkotik Madde Arama Köpeği ile yapılan aramada da aracın yakıt tankı içerisinde 34 (otuz dört) paket halinde toplam 17 Kilo 700 gram eroin maddesi ele geçirildi.

İki ayrı olay ile ilgili E.K., H.B., S.K. ve Y.K isimli 4 şahıs yakalanarak gözaltına alındı ve haklarında “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmalatı ve Ticareti Yapmak” suçundan adli işlem başlatıldı. Türk Polis Teşkilatı olarak geleceğimizin teminatı gençlerimiz ve çocuklarımızı uyuşturucudan korumaya yönelik çalışmalarımızı yasal sınırlar içerisindeki görev, yetki ve sorumluluklarımıza bağlı kalarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tavizsiz bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz.