POLİS DERGİSİ
POLİS DERGİSİ
HABERLER
TRAFİK BİRİM AMİRLERİ BİLGİ PAYLAŞIMI VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI
TRAFİK BİRİM AMİRLERİ BİLGİ PAYLAŞIMI VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

Emniyet Genel Müdürü Erol Ayyıldız’ın katılımıyla Trafik Birim Amirleri Bilgi Paylaşımı ve Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya Emniyet Genel Müdür Yardımcıları Adem Çakıcı, Mustafa Çalışkan, Mahmut Çorumlu, Caner Tayfur, Trafik Başkanı Muhittin Ayhan, Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Çolak, Başkanlar, Daire Başkanları, 81 İl Trafik Tescil ve Denetleme, Bölge Trafik Denetleme ve Trafikten Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcıları ile birim amirleri katıldı. Toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Emniyet Genel Müdürü Erol Ayyıldız, “Emniyet Teşkilatı olarak vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden tüm unsurları bertaraf etmek için üstün bir gayret ortaya koymaktayız. Teşkilatımıza tevdi edilen görevler içerisinde trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması hiç şüphesiz ki ayrı bir önem ve hassasiyet arz etmektedir. ‘Güvenli hayatlar, güvenli yarınlar’ için can ve mal kaybına neden olan trafik kazalarını önleme noktasında gerek denetleme gerek bilinçlendirme gerekse bireyin sorumluluğuna yönelik bilgilendirme faaliyetleri yapmaktayız.” dedi. 2021-2023 Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planının uygulamaya konulduğunu ve bu planın başarıyla tamamlandığını belirten Ayyıldız, “Sahayı etkin, sürekli ve yoğun bir şekilde denetliyor, ilgili kurum ve kuruluşlarla iş birliği yaparak koordinasyon sürecini sağlıklı yönetmeye çalışıyor, farklı uygulama ve eylem planlarıyla sorumluluk alanını genişletiyoruz.” ifadelerini kullandı.

 Her bir teşkilat mensubunun aynı zamanda trafikte rol model olduğuna dikkati çeken Ayyıldız, “Emniyet kemeri takma, yaya önceliğini gözetme ve hız sınırlarına uyma başta olmak üzere trafik kurallarına riayet etme noktasında hepimiz örnek olmalıyız. Sahada görevli her bir teşkilat mensubumuz vatandaşımıza amacın cezadan kaçınmak değil, hayatta kalmak, hayatları karartmamak olduğunu anlatmalı, siz de personelimizin denetimlerine aktif olarak katılarak, moral ve motivasyonunu yükseltmelisiniz. Sizlerin terminallerde ve güzergâhlardaki kontrol noktalarında yapacağı bilgilendirmeler, hatırlatmalar ve buna yönelik hazırlanan materyallerin etkin kullanılması ile firma yetkilileri, şoför ve sürücülerle yapacağınız toplantılar da ayrıca hepimiz adına sevindirici bir sonuca vesile olacaktır.” dedi. Emniyet Genel Müdürü, “Teşkilatımız, hayati önem taşıyan ve hassas sorumluluk gerektiren bu görevi layıkıyla yerine getirerek, belirlediği hedeflere ulaşacak, konuyla ilgili kalıcı çözümlere dönük önemli adımlar atmaya devam edecektir.” diye konuştu. Tören, hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.