POLİS DERGİSİ
POLİS DERGİSİ
HABERLER
Uygulama Noktalarına Ziyaret
Uygulama Noktalarına Ziyaret

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Celal Uzunkaya ile birlikte 4 ilde 5 farklı uygulama noktasına ziyaret gerçekleştirerek denetimlerde bulundu.

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ve Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Celal Uzunkaya vatandaşlarımızın Kurban Bayramını huzur ve güven ortamında geçirmeleri için alınan önlemleri denetlemek amacıyla 18.08.2018 tarihinde toplam 4 ilde bulunan 5 farklı uygulama noktasını ziyaret ederek denetimlerde bulundu. Soylu, ilk olarak uğradığı Kırıkkale Bölge Trafik Kontrol Noktası'nda vatandaşların Kurban Bayramlarını tebrik ederek çocuklara kırmızı düdük hediye edip çocuklara yolculukları boyunca anne babalarını trafik kurallarına uymaları konusunda uyarmalarını söyledi.

Ardından Çorum Sungurlu Bölge Trafik Denetleme Noktası'nda trafik denetlemesine katılarak vatandaşların bayramını tebrik eden Soylu, “Araç kullanırken yorulduğumuzu hissettiğimizde lütfen on dakika mola vermeyi ihmal etmeyelim. Çocuklarımız geleceğimizin teminatı olmalarının yanında aynı zamanda trafik kurallarına uymak ve dikkatli sürücü olmak için bizi motive eden yegâne etkendir.” ifadelerini kullandı.  Daha sonra Çorum-Osmancık Polis Kontrol Noktası’nda yol denetimine katılarak çocuklara kırmızı düdük hediye etti.

12 bin 768 trafik personeli görevlendirildi

İl ziyaretlerine Amasya ile devam eden Soylu; Amasya-Merzifon Bölge Trafik Denetleme Noktası'nda vatandaşlarımıza “Kurallar hepimiz için... Bayramda sevdiklerimizle sağ salim kucaklaşmak için trafik kurallarını ihmal etmeyelim” dedi ve Kurban Bayramını tebrik etti. Çankırı ve Bolu’yla devam eden ziyaretler en son Bolu Gerede Trafik Uygulama Kontrol Noktası’nda personel denetimleriyle son buldu. Kurban Bayramı tatili süresince yapılacak denetimler kapsamında günde ortalama 7 bin 371 trafik ekibinde 12 bin 768 trafik personeli görevlendirildi. 11 gün boyunca toplamda 81 bin 82 trafik ekibinin ve 140 bin 481 trafik personelinin görevlendirilmesi sağlanarak 434 sivil trafik polisine şehirlerarası otobüslerde denetleme görevi verildi.

Ayrıca 11 günlük Kurban Bayramı tatili sürecinde Emniyet Genel Müdürümüz, genel müdür yardımcıları, daire başkanları, polis baş müfettişleri, görev alan personel ile birlikte tam kadro sahada görev alıp asayiş ve trafik tedbirleri doğrultusunda denetimler gerçekleştirilmeye devam edeceklerdir.