POLİS DERGİSİ
POLİS DERGİSİ
HABERLER
Yeni kıyafetlerimiz Giyilmeye Başlandı
Yeni kıyafetlerimiz Giyilmeye Başlandı

 

Emniyet Genel Müdürlüğünce genel hizmet, çevik kuvvet, koruma hizmetleri, deniz polisi, bisikletli polis ile çarşı ve mahalle bekçilerinin kıyafetlerinde değişikliğe gidildi.02.03.2018 tarihinden itibaren yeni kıyafetlerimiz giyilmeye başlandı.

 

Personel Kravat Takmayacak

“Değişikliğin ardından Emniyet Teşkilatında kravat, gömlek, ütülü pantolon ve iskarpin ayakkabı kullanımından vazgeçildi. Kaldırılan bu kıyafetlerin yerine ütü gerektirmeyen tişört/gömlek ve pantolon ile daha rahat kullanıma ve sportif görünüme sahip ayakkabı kullanılmaya başlandı.

Polis Silahını Daha Rahat Kullanabilecek

Personele kış aylarında kullanması için de "soft-shell" yüzeyli, nefes alabilen membran kumaştan üretilmiş mont, su itici polyester kumaştan üretilmiş parka ve yüzde 100 deri, su geçirmeyen ve nefes alabilen botlar verildi. Montların yanlarındaki "patlar" sayesinde personelin belindeki silaha kolayca ulaşabilmesi sağlandı. Ayrıca, montlarda su geçirmez fermuarlar tercih edildi. Yeni üniformalarda personelin karanlıkta fark edilmelerini kolaylaştırmak amacıyla reflektif harfler kullanıldı. Başörtüsü kullanan personel için de kolayca takılabilen başörtüler tasarlandı.

 

Birimler arası Geçişlerde Kıyafet Maliyeti Azalacak

Birimler arası geçişlerde kıyafet değişikliği zorunluluğu olduğuna işaret eden Altınok, hemen hemen tüm birimlerin aynı kıyafeti giyecek olmasıyla birimler arası geçişlerde yeni kıyafet temininden kaynaklı maliyetin önüne geçileceğini anlattı.

Kıyafet değişikliğinin ardından açıklama yapan Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, “Bunu yaparken polis memuru veya rütbeli kardeşimizin, suçluya müdahale anında daha rahat hareket edebileceği bir kıyafet içerisinde bulunsun istedik. Ayakkabıları ergonomik olan bir yapıya, yarı spor ayakkabı yapısına kavuşturduk. Elbiseleri, gabardin kumaşa çevirdik, ütü yapma ihtiyacını ortadan kaldırdık. Daha spor ve rahat hareket edilebilecek hale getirdik. Kaliteyi artırdık.” dedi.

Altınok, Koruma Daire Başkanlığı ile Ankara Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü personelinden dağıtımına başlanan üniformaların yılsonuna kadar tüm personele verileceğini söyledi.